Přechod velehor - 28.9.2023 - 1.10.2023

Akce pouze pro skauty (starší)

Odjezd ve čtvrtek hrozně brzo ráno (4:00), sraz ve středu, společný nákup jídla a zabalení

Návrat v neděli 1.10. okolo 10 hodin večer

Jsou dvě varianty který můžeme dát a rozhodnout se hlavně podle počasí, primární jsou alpy, když by bylo hnusně dáme česko, ve středu 27.9. se rozhodnem.

Rakouské Alpy

Pojedeme autem, budeme vařit společně a plachtu/stan taky vezmem dohromady ať si rozdělíme váhu do batohů. Tzn. Společný věci budou: stan/plachta, vařič, ešus, jídlo a drobnosti jako opalovák a tak.

Spát budeme první večer v útulně (domeček kde není nic krom sucha a závětří), druhý u jezera pod vrcholkem, třetí v údolí u jezera a pak v autíčku cestou domů.

Voda je tam pitná v podstatě všude takže doporučuju dvě lahve 0,7 litru a průběžně si to budem doplňovat.

Je potřeba zařídit si pojištění v případě úrazu, aby se vztahovalo např. i na cestu vrtulníkem, autem se tam dostat nedá.

Co se týče peněz vychází to cca na 100 euro na osobu dle následného rozpisu:

Benzín a známka na auto – 2500Kč to se rozpočítá mezi pasažéry tzn. asi 500 na osobu

Parkování ve Schladmingu 25 E

Lanovka 20 E

Autobus k autu zpět 8,10 E

Společný jídlo odhaduju na 500 Kč na osobu

Nějaký limonádky/polívky po cestě v chatách stojí většinou okolo 5 E za věc tak to si rozpočítejte, je to příjemný si dát sladký pití.

Takže dohromady to je 2500 Kč ať máme nějakou rezervu.

Trasa https://mapy.cz/s/cahududehe

S sebou: Krosna, spacák, karimatka, kotníkový pohorky, ponožky nejlíp na každej den čistý, spodní prádlo taktéž, 3 trika, mikina, kraťasy, dlouhý kalhoty, pantofle/sandále na místo přespávání, osobní hygiena, malou osobní lékárničku (náplasti na puchýře, obvaz, pár léků, kdo co potřebujete svého-alergie atd.), TURISTICKÉ HOLE-pokud je nemáte půjčte si je chození z kopce je tak milionkrát lehčí a neumřou vám kolena po cestě, pláštěnka, čepice, kšiltovka, sluneční brýle, ručník a plavky do horských jezírek :o

Myslím, že je to takhle asi vše, prosím ptejte se volejte, mam 4 místa v autě, takže pokud by nás mělo jet víc potřebuju to vědět dopředu ať seženu druhý auto kdyžtak.

Hrozně moc se těším, ta trasa je nádherná.Klára tel.: 702 085 463

garant: Klárka - Klára Pešlová