10. výročí oddílu - slavnostní setkání na Spartě   (24.3.2000 )

Organizační četa se sešla na Spartě (pro neznalé Puklicova čp. 41) už v 16:00 hod. Robot (P. Stupka) nám pomohl vynášet věci z auta do sálu v patře, tam jsme přestavěli stoly do podkovy a na místní nástěnky umístili tabla, fotky do dražby a spoustu dalších oddílových materiálů. Robot jel zatím pro nějaké pití k občerstvení. Hop přivezl hi-fi věž, takže jsme ji hned nainstalovali a spustili. Připraveny byly různé oblíbené oddílové songy. Dole u schodů jsme se Sandálkem připravili stolek a křesílka pro výběrčí "vstupného" (20,- Kč).

Samotná výročka se spustila v 18:00 hod. přicházeli staří členové oddílu - některé jsem znal jen z vyprávění nebo od doby, kdy se jim roznášely zvací letáky. Následoval slavnostní nástup družin a zahájení. Poté předávání darů pro oddíl, slavnostní přípitek a přání, promítání kopice diáků a nakonec zlatý hřeb večera - dražba fotek. To byl opravdu nečekaný hit. Mám zapsané snad všechny vydražené fotky/tabla - jestli se nepletu, tak celkem 61 kusů a věřte, že to trvalo opravdu dlouho a o některé exkluzivní kousky se sváděly opravdu tvrdé boje v aukční síni. Většinu se snažil skoupit Starostík s Edou.

Zdeněk, 4.2.2014