Jarní v Praze   (9.3.2023 - 12.3.2023)

Sešli jsme se ráno na vlakáči a jeli jsme do Prahy. Jel Kriky, Magda, Brouček, Atlas , Janča, Svačinka a Učňák, Sára ,Vilma , Trojka, Markétka, Jindré, OTP a pak byl v Praze na jeden den Metloděj. Jeli jsme pomalejším vlakem, takže jsme stavěli v mnoha stanicích. Když jsme vystoupili, tak jsme si museli zařídit aplikaci lítačka, což byl celkem oříšek. Poté nám ujel vlak, takže jsme museli čekat půl hodiny. Když konečně vlak přijel, tak jsme jeli přes zastávky Vršovice, Kačerov a poté Krč, tady jsme vystoupili. Ze začátku to bylo hezké, šli jsme kolem zámku Krč, bohužel poté jsme vešli do podivného lesa a uzřeli jsme bývalou elektrickou rozvodnu hned vedle dálnice, kde jsme měli pobývat. Když jsme vešli dovnitř, chodba byla pěkná, horší to bylo dál, kde byly staré a studené klubovny, záchody byly pěkné ale špinavé, ale i to jsme zvládli. Odpoledne jsme se šli podívat na Vyšehrad, což bylo pěkný. Večer jsme se shodli, že si budeme vařit sami. Kuchyně byla v druhé budově, která byla ještě horší než ta první. První večeře bylo rizzoto se sojovými kostkami. Další den jsme šli do ZOO Praha, to bylo moc fajn. Ze začátku jsme viděli tučňáky, spoustu ptáků, plameňáky, opice, želvy, lvy, tygry a bohužel i pár hadů (hady nemám rád) a mloky. Pak začalo pršet, a proto jsme se rozdělili, šli jsme ke gorilám, žirafám a slonům. Sešli jsme se u lanovky a jeli do Krče. Večer bylo kari a potom jsme hráli s Trojkou Uno, což byl velice obohacující. Ráno jsme stávali v 7 hodin a jeli autobusem na Jižní město, kde jsme pak jeli do Kozojed. Vystoupili jsme a začalo sněžit a foukal studený vítr. V těchto podmínkách jsme došli do údolí, kde se situace uklidnila.Prošli jsme trampskou osadou, nasbírali dříví a nesli ho kilometr a půl k ohništi. Pak jsme zapálili oheň a měli jsme oběd. Po obědě jsme šli kousek po asfaltce, dál pak cestou v křoví. Došli jsme pod svah, kde jsme hráli hry, a potom jsme pokračovali do obce Dobřechovice, kde jsme jeli autobusem a pak dvoupatrovým vlakem do Prahy. K večeři byli noky a večer Edík četl příběhy a všichni jsme hned usnuli. Poslední den jsme uklízeli a k obědu byli těstoviny s červenou omáčkou a pak jsme jeli domů. Vlak byl narvaný, tak jsme museli sedět na zemi. I přes drobná úskalí se výlet vydařil.

Atlas, 20.3.2023

ÓTéPé, 4.4.2023
Jindré, 10.4.2023

Žito