Vlčácká výprava   (12.11.2022 - 12.11.2022)

Slavnostní výprava vlčat a světlušek započala na Mariánském náměstí, kde jsme se sešli v uspokojivém počtu, většina z pohodlí domova, Kšilťák ovšem pod heslem „nevyměknem!“ přišel rovnou z úspěšně dokončené Benediktovky.

Následuje krátká cesta městskou na Borek, kde jsme vystoupili a po nástupu se vydali na východní stranu místních lesů. Už po čtvrt hodině mužstvo a ženstvo vyžadovalo her, načež jsme při nejbližší příležitosti zahráli na brtníka a o kousek později využili pařezů k lesní variantě „vyměnísevšichniti“. Lačnost po hrách byla na chvíli uspokojena a my se vydali dále vpřed. Počasí se nemohlo vyvésti lépe, téměř působilo dojmem, že jsme si ho zaplatili. To je ovšem kampaň, to můžeme vyvrátit, protože český skaut je neziskovka a my, studenti, nemáme korunek příliš nazbyt.

Další kolo brtníka se hrálo kolem poledne, neboť objevená druidská bučina s hladkými kmeny k tomu přímo vybízela. Sváča, bašta, dobroty od maminek byly ztrestány a děti se vydaly na symbolickou cestu lesem až na místo, kde jsme [ERROR – MISSING DATA: TOP SECRET INFORMATION FOR SMEČKA Z MLŽNÝCH HOR MEMBERS ONLY]. Této význačné chvíle jsme využili i k předání funkcí Akély Kšilťákovi a Mauglího Janče i s nově vzniklými insigniemi, které už určitě za deset let, až si tohle budete číst, budete všichni dobře znát.

Cestu zpátky jsme též nezapomněli řádně prošpikovati hrami a na Boreckých planinách jsme se naučili škrtat sirka

mi, zahráli si na nindžy, pohřbili jsme s úctou mrtvého sršně, provedli žaludovou válku a nakonec bitvu s nemrtvými. Zkrátka zábava, jak ji máme rádi.

O úspěchu této výpravy vypovídá též fakt, že na autobus jsme došli všichni v časovém limitu a to dokonce beze ztrát na životech. Více takových akcí.

Edík

ÓTéPé, 13.11.2022